Czarnków - seria wypadków drogowych w okolicach Trzcianki.

Czarnków - seria wypadków drogowych w okolicach Trzcianki.

Sprawcą wypadku… bóbr, drugiego śliska nawierzchnia

W dniu 03.03.2010 r., w godzinach porannych trzcianeccy strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, którego głównym winowajcą okazał się bóbr. Zwierzę swoją „pracowitością” doprowadziło do przewrócenia drzewa na jednię,

tuż przed nadjeżdżającym samochodem. Kierujący pojazdem, na śliskiej nawierzchni jezdni nie zdążył wyhamować i uderzył w leżące drzewo, co doprowadziło do uszkodzenia samochodu.

Podczas usuwania konarów z jezdni otrzymano zgłoszenie o wypadku na trasie Trzcianka - Straduń. Kierujący Volkswagenem Passatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo.

Poszkodowany został unieruchomiony w samochodzie. Zachodziła konieczność użycia sprzętu hydraulicznego przez ratowników, w celu wykonania dostępu i wydobycia kierowcy.

Udzielono również pomocy medycznej poszkodowanemu i przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego z Trzcianki. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano na ok. 6 tys. zł.

 

Ostra jazda

W dniu 12 03 2010 roku, do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra doszło na trasie Trzcianka - Kuźnica Czarnkowska. Kierujący oplem, podczas manewru

wyprzedzania zjechał na pobocze i utracił kontrolę nad pojazdem. Trudno w to uwierzyć, ale osoby biorące udział w wypadku nie doznały żadnych obrażeń, natomiast samochód, jak widać na zdjęciach uległ poważnym uszkodzeniom.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, oraz uprzątnięciu części powypadkowych.

 

Ciężarówką w drzewo

W dniu 15 marca 2010 r. trzcianeccy strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego, który miał miejsce na trasie Siedlisko - Biernatowo. Kierujący samochodem ciężarowym Renault Major nie dostosował

 prędkości jazdy do warunków panujących na drodze i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca, któremu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego mężczyznę przekazano lekarzowi. Pozostałe czynności prowadzone przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu ruchem drogowym.

 

 

 

Powrót

(18-03-2010 20:24)
(18-03-2010 20:39)