Września - X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP i MDP

W sobotę 8 października na stadionie w Gorazdowie rozegrane zostały X Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP i MDP. Do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn:

• 10 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w tym 5 dziewczęcych oraz
  • 10 z Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym 5 zespołów kobiecych.

Zawodników, gości oraz przybyłą publiczność przywitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – dh Andrzej Janka.

Ochotnicy rywalizowali w konkurencjach sztafety pożarniczej 7 x 50m z przeszkodami

oraz ćwiczenia bojowego z motopompą,

natomiast chłopcy i dziewczęta w konkurencjach biegu sztafetowego

i rozwinięcia bojowego.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

W grupie młodszej dziewcząt zwyciężyła MDP Pyzdry I z wynikiem 992,9 pkt.

Drugie miejsce zajęły dziewczynki z Borzykowa z wynikiem 960,4 pkt. Na trzecim uplasowała się druga drużyna z Pyzdr uzyskując wynik – 943,3 pkt. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Marzenina – 874,5 pkt. a piąte z Miłosławia – 802,4pkt.

W grupie młodszej chłopców z wynikiem 100,1 pkt. zwyciężyła MDP Pyzdry I.

Chłopcy z Orzechowa zajęli drugie miejsce z wynikiem 994,2 pkt. Podobnie jak w grupie dziewczęcej trzecie miejsce przypadło drugiej drużynie z Pyzdr (947,2 pkt.), czwarte – MDP z Zielińca – 936,9 pkt a piąte MDP z Kaczanowa – 930,1 pkt.

W grupie „C” I miejsce zdobyła kobieca drużyna OSP z Marzenina uzyskując łączny wynik 135,9 pkt.

Na drugim miejscu podium stanęły panie z Pyzdr – 149,5 pkt. a na trzecim zawodniczki z Miłosławia II – 149,6 pkt. Czwarte miejsce przypadło drużynie z Miłosławia I a piąte drużynie kobiecej z Wszemborza.

W grupie męskiej „A” druhowie z Lisewa po raz kolejny udowodnili, że są w powiecie wrzesińskim najlepiej przygotowaną drużyną do zawodów. Obie drużyny z Lisewa złamały barierę stu punktów. Pierwsza drużyna z Lisewa uzyskała wynik 94 pkt.

a druga – 99,7 pkt. Trzecie miejsce przypadło druhom z Czeszewa – 114,1 pkt. Poza strefą medalową uplasowały się drużyny z Kaczanowa – 158,5 pkt., i Zielińca – 161,8 pkt.

Jeszcze przed ceremonią dekoracji zwycięzców zawodów, odbyło się wręczenie Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza. Odznaczenie otrzymała druhna Irena Wojciechowska a wręczenia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – dh Andrzej Janka, Starosta Powiatowy – Dionizy Jaśniewicz oraz Komendant Powiatowy PSP we Wrześni – mł. bryg. Piotr Trawiński.

Tekst: mł. bryg. Marek Mikołajczak

Zdjęcia: Magdalena Cieślak